Prima victorie după trei înfrângeri consecutive!

#FC Argeş – KSE Târgu Secuiesc 41-23(19-10)

Echipa de handbal feminin a Piteştiului a cunoscut din nou gustul victoriei după o perioadă de trei etape în care nu a obţinut nici un punct. Handbalistele de la FC Argeş s-au impus cu 41-23 în disputa de sâmbătă, de pe propriul teren, cu KSE Târgu Secuiesc, una dintre echipele slabe ale acestei serii. Partida a fost dominată de la un capăt la altul de argeşence care la pauză au intrat la cabine cu un avantaj de 9 goluri. După pauză, sportivele pregătite de Paul Mihăilă şi Victor Neagu s-au distanţat şi mai mult pe tabelă terminând meciul cu un avans de 18 goluri. În urma acestui succes, FC Argeş a urcat pe locul 8 în clasament, cu cele 13 puncte obţinute în aceste 9 etape. Următorul meci al handbalistelor alb-violete va avea loc luni, de la ora 16, în deplasare la Naţional Râmnicu Vâlcea, ocupanta locului 3, echipă care a acumulat 18 puncte până acum.