Andriy Agafonov și Aco Kostoski, cei mai eficienți jucători împotriva campioanei

BCM U FC Argeș Pitești a fost la un pas distanță de o victorie extrem de importantă. Argeșenii au cedat la un punct diferență partida cu U BT Cluj-Napoca, scor 81-82.

Echipa noastră a avut 7 marcatori în acest prim duel din 2018. Cei mai eficienți vulturi au fost Andriy Agafonov și Aco Kostoski.

În 29:30 minute petrecute pe parchet, Agafonov a avut 7/10 la aruncările de două puncte și 2/2 la cele de la distanță pentru un total de 20 puncte. El a adăugat 7 recuperări (una ofensivă), 2 pase decisive, o intercepție și 5 posesii pierdute, pentru un index al eficienței de 22.

În schimb, în cele 29:30 minute de joc, Aco a avut 15 puncte, 5 recuperări, 6 pase decisive și o intercepție, pentru 22 la eficiență. Macedoneanul a terminat cu 2/3 la două puncte, 3/7 la trei puncte și 2/2 la linia de pedeapsă, fără a pierde posesia mingii.